1. Květen

Svátek práce

 

„Dejte si co nejvíc práce, abyste doopravdy žili.“

William Saroyan

 

Dnes co? Dnes se nedělá! Je totiž svátek práce – den pracovního klidu. Že jste se chystali dnešní volno využít k nějakému tomu úklidu? Ale no tak! Dnes to nechtě koňovi, ten má větší hlavu! Dnešek je totiž uzákoněn jako den nic nedělání! Celý rok se dřeme a pracujeme, honíme se za penězi, kariérou možná štěstím? Tak alespoň ten dnešní den využijte k relaxaci, času jen sám pro sebe a rodinu. Uvolněte se a nikam nespěchejte. Dnes si dáme od práce pokoj a budeme se věnovat jiným věcem.

Ale když se trochu ohlédneme za historií dnešního dne, pochopíme, že život opravdu není jenom o práci. Svátek je uznáván od roku 1889 na počest vzpouře dělníků, kteří protestovali proti nehumánnímu jednání. Lidé přece nejsou stroje! V americkém Chicagu se vzbouřilo přes 300 000 pracovníků a demonstrovali za pravidelné osmihodinové směny. Tento akt ale skončil mnoha mrtvými. Demonstrace se proměnila v krveprolití… A to jen za obyčejná lidská práva, pochopení a uznání lidskosti. Trochu hořký podtón komunistické minulosti a vlivu má tento svátek i u nás v České republice.

Neohlížejte se tedy za prací a nehoňte se kvůli malichernostem. Dnešní den odpočívejte! A jinak než s dobrou knihou v ruce? 😉

 

Podnikavá hlava aneb Vylaďte svou mysl na nejvyšší business level – Andy Gibson

Kniha je skvělým průvodcem pro každého, kdo je zaměstnán.

Nemusí být každý ze čtenářů podnikatelem, své si v této knize může najít opravdu každý. Jde jen o to si umět nastavit hodnoty a svou mysl.

A co vy? Jak je na tom vaše mysl?

 

Udělej to zítra aneb A další tajemství time managementu – Mark Forster

Nestíhám! Jak často tohle slovo slyšíte?

Stalo je snad nejpopulárnějším slovem této doby. Jak si ale umět správně zorganizovat čas, ať stíháme vše podstatné?

Kniha je skvělým průvodcem pro každého z nás!