21. Listopad

Světový den pozdravů

 

Ahoj. Dobrý den. Čus. Zdar. Čau. Nazdar.

 

A jaké další ještě znáte? Pozdravů máme v našem jazyce opravdu hodně a k tomu ještě určitě každý z vás zná několik pozdravů v jazyce cizím! Tak co? Kolikrát jste člověkem?

Dnešní den právě oslavujeme pozdravy. Ale nejen obyčejným pozdravem se dnešní den vyznačuje. Historie tohoto svátku sahá až do roku 1973, kdy se začal den pozdravů oslavovat. Pointou bylo dokázat, že vše situace lze řešit i „pouhými“ slovy a ne válečnými činy. V té době byl svět zmítaný válkou, Především konflikt mezi Egyptem a Izraelem sužoval celý svět. A proto se přišlo se dnem, kdy oslavujeme váhu a sílu slov!

A jak by se měl dnešek oslavovat? Říká se, že dnes byste měli pěkně pozdravit alespoň 10 lidí! Ukázat ostatním na ulici, v obchodech a práci, že je vidíte! Že je vnímáte jako lidskou bytost! Říkáte si, že na tom nic není? Zkuste to! Dnešek je tím dnem!

A k oslavě Dne pozdravů jsme vám i připravili několik knih s tématem pozdravů:

 

Neverbální komunikace – Oldřich Tegze

Není nejdůležitější jen to, co řekneme. Ještě více důležité je to, jak se u toho chováme! A právě to je neverbální komunikace. Postavení těla, pohled, pohyb rukou. Jsou to detaily, které jen podkreslují vaše vyjadřování. Zdokonalte se ve své komunikaci s pomocí knihy!

 

 

Draka je lepší pozdravit aneb o etiketě – Daniela Krolupperová, Eliška Hašková-Coolidge, Miloš Kratochvíl

Je slušné pozdravit! To nás učili přece každého. Ale co všechno další je slušnost? V knize je velmi čtivou a zábavnou formou dětem představeno, co to vlastně etiketa je, ale především děti díky příběhům pochopí základy slušného chování!