10. Září

Světový den prevence sebevražd

Sebevražda. Slovo, které nikdo nechce slyšet ve svém osobním životě. Velmi smutné a těžké téma. Ale i přesto je o něm potřeba mluvit! Na světě žije přes 300 milionů lidí, kteří trpí depresemi. Říkáte si, že člověka s depresemi poznáte na první pohled? Nenechte se zmást! Tato nemoc je velmi zákeřná a plíží se pomalu a způsobem, že to nikdo nemusí zjistit. Ani sám člověk v depresích. A v dnešní uspěchané době je velmi těžké si najít cestu a čas sám k sobě. Člověk musí nejprve pochopit sám sebe, aby mohl začít chápat své okolí.

Pomozte dnes někomu, kdo se trápí! Stačí si jen vzpomenout a prohodit pár slov s někým, kdo vypadá nešťastně. Ukažte mu, že někomu na něm záleží. Buďte empatičtí a zkuste se dnes dívat kolem sebe o trochu víc než jindy.

Zároveň vám přinášíme knihy na toto neveselé téma, ale jistě zajímavé a potřeba znát tématiky:

 

Ten den jsem se rozhodl zemřít – Jonathan Destin 

Jak se cítí chlapec, který 5 let zažíval šikanu? Co mu asi tak běží hlavou? Co ho donutilo k tomu myslet na sebevraždu? Kniha je zpovědí chlapce, který si sáhl na opravdové dno.

Zkuste se vcítit do jeho kůže – pomůže vám to pochopit, jak můžete pomoci?

 

 

Cesty z úzkosti a deprese – Heinz Peter Röhr

Co nám brání vést spokojený život? Autor si klade tuhle otázkou v průběhu celé knihy. Uspěchaná doba nás žene za lepší prací, více penězi, lepším životem. Víme, ale co je pro nás ten nejlepší život? Dá se změřit?

Kniha navádí k mnoha myšlenkám a přemýšlení o sobě samém. Je to kniha o štěstí lásky k sobě samému.