20. Červen

Světový den produktivity

Produktivita se stala jakýmsi symbolem dnešní doby, nejspíše proto, že má hodně společného s všudypřítomným shonem a stresem. Když si někdo stěžuje, že nic nestíhá a nemá na nic čas, tak se mu většinou dostane rady, aby zlepšil svoji produktivitu. Pod tím si můžeme představit například lepší využití času, který máme k dispozici, což je moderně nazýváno time managementem. K tomu se dá využít nejen tematická literatura, ale i nepřeberné množství aplikací jak na mobil, tak i na PC. V tomto případě je však důležité pečlivě výběr zvážit, protože některé z těchto aplikací jsou doslova kontraproduktivní. Dalšími možnostmi v rámci zvýšení produktivity může být lepší organizace práce, rozdělení velkých úkolů na několik menších nebo omezení zbytečných aktivit, kde mezi nejzhoubnější patří například neustálé kontrolování sociálních sítí.

V rámci oslavy dnešního dne se tak zkuste zamyslet nad tím, jak nakládáte se svým časem a jestli neexistuje způsob, jak za pomoci drobných úprav svého denního režimu zvýšit svoji celkovou produktivitu. A někdy k tomu stačí opravdu málo.

V dnes doporučované knížce se dozvíte, jak zlepšit svoji produktivitu a získat víc času na svoje záliby:

Mít vše hotovo – David Allen

Kniha se zaměřuje na způsoby, kterými jde bojovat s nedostatkem času a motivace k dokončování úkolů a plnění plánů. Autor tak podává pomocnou ruku všem, kteří mají neustále plný kalendář úkolů, v noci se budí s pocitem, že něco důležitého nestihli a kteří nemohou pochopit, jak to dělají ostatní, že mají dost času i na sebe a svoje zájmy.