6. Duben

Světový den stolního tenisu

 

Víte, kdy vznikl stolní tenis? Druhý název této hry vám možná napoví – ping pong. Už tušíte? Tak vás nebudeme napínat. Hra, kde je hlavním středobodem stůl, síťka, míček a malé dřevěné pálky, vznikla původně v Číně. Koncem 19. století ale byla převezena do Anglie. Poměrně rychle se stala opravdu oblíbenou hrou a rozšířila se do celého světa. Oblíbenou se stala primárně díky své nenáročnosti. Stolní tenis lze hrát jako dvouhru, kde hraje jeden a jeden hráč proti sobě, nebo jako čtyřhru – to jsou už dva a dva hráči soutěžící proti sobě.

A právě dnes je den, kdy tuto nenáročnou hru oslavujeme. Dnes je totiž Den stolního tenisu. Ano, i ping pong má svůj den. Hra je natolik oblíbená a populární, že se dostala i na olympijské hry! A i když se to nemusí zdát, tak patří stolní tenis k nejrychlejším sportům! Nechte se přesvědčit. A pokud vás tato hra zaujala, můžete si o ní přečíst:

 

Stolní tenis – Lenka Mišičková

Autorkou knihy je dlouholetá trenérka stolního tenisu. Provede vás cestou od samotného představení hry po její pravidla až po nejlepší cestu, jak se hru naučit.

Nechte se nadchnout jednoduchostí hry, která je tak rychlá, že při ní i zapomenete na vše ostatní kolem.