7. Duben

Světový den zdraví

 

„Lidé žádají v modlitbách od bohů zdraví, ale že sami v sobě mají nad ním moc, nevědí.“

Démokritos

 

Zdraví máme jenom jedno, tak si ho chraňme. Kolikrát jste už tohle slyšeli? A uvědomujete si, jaká je to pravda? Kolik negativních vlivů na nás všude kolem nás kouká a působí na nás? Zkusme dnešní den, v rámci oslav Světového dne zdraví, myslet na své zdraví téměř na každém kroku. Jakékoli rozhodnutí dnes zkuste promyslet z hlediska svého zdraví. Pojedete raději autem nebo hromadnou dopravou? Pojedete po eskalátorech nebo si vyjdete schody? Dáte si raději hamburger nebo salát? Někdy jde opravdu jen o malé věci, tak to dnes zkuste tak, aby vám vaše zdraví za pár let poděkovalo. A vy jemu.

Den zdraví se začal slavit dnešní den, 7. dubna, v návaznosti na založení organizace WHO –  Světové zdravotnické organizace. Ta zdraví definuje jako stav kompletní fyzické, mentální a sociální pohody. Úkolem organizace je dosažení nejvyšší možné úrovně zdraví a  likvidace nemocí, speciálně klíčových infekčních  nemocí. Zkuste se dnes zamyslet nad zdravím svým i lidí okolo sebe.

A jak o své zdraví pečovat si můžete přečíst v následujících knihách:

 

O zdraví aneb Nelečte nemoc, lečte pacienta! – Osho

Duše nebo tělo? Co je důležitější? Velmi složitá otázka, která má přitom jednoduchou opověď. Obojí! Mít zdravé tělo znamená mít i zdravého ducha. Věřit síle myšlenky a svému já.

Jak se stát zdravým vám poradí sám duchovní učitel Osho.

 

 

Domácí lékař – kolektiv autorů

Domácí encyklopedie nemocí a léčení, kterou se hodí mít vždy po ruce.

Taková kuchařka, díky které poznáte, co by vám mohlo být a jak nejlépe a nejrychleji si pomoci.