29. Červen

Světu byl představen iPhone

 

„Vědomí, že brzy zemřu, je nejdůležitějším nástrojem, který mi pomáhá činit zásadní životní rozhodnutí. Protože téměř všechno – veškerá vnější očekávání, veškerá pýcha, všechen strach z trapnosti nebo neúspěchu – se tváří v tvář smrti ztratí a zůstává jen to, co je opravdu důležité. Vědomí, že zemřete, je nejlepší způsob, jaký znám, jak nespadnout do pasti přesvědčení, že máte co ztratit. Už teď jste nazí. Není důvod nejít za svým srdcem.“

Steve Jobs

 

Dnes oslavují všichni milovníci nakousnutého jablka! Dnes je totiž dnem, kdy byl představen první iPhone. 29. června roku 2007 Steve Jobs stanul před davem lidí a v ruce třímal něco malého. Něco malého, co mělo změnit život mnoha lidem. Dnešní den totiž změnil historii mobilních telefonů. iPhone se od roku 2007 neskutečně posunul dopředu, ale to co nikdo nechápe a neustále lid přivádí v úžas je, jakým způsobem je pojem iPhone stal synonymem pro smartphone. Smartphone je přece „chytrý telefon“, tedy telefon, který má aplikace usnadňující uživateli život. Ale značek smartphonů je velké množství! Proč zrovna iPhone vyhrál ten trumf a stal se synonymem? Hlavně americký trh je jablíčky nasycen.

Jestli je to trendem a hitem nebo přístupem a osobou majitele společnosti Apple, Stevem Jobsem, těžko říct. iPhone je ale oblíbeným po celém světě! Připomeňme si tedy dnes tyto mobilní přístroje, které vládnou světu!

 

Steve Jobs – Walter Isaacson

Kniha je exkluzivním životopisem Steva Jobse, zakladatele Applu, sepsaným s jeho pomocí a podporou. V průběhu dvou let autor prováděl se Stevem rozhovory, aby se životopis stal přesvědčivým.

Přečtěte si příběh člověka, který se dostal na vrchol. Poučte se z jeho chyb a naučte se být sami sebou.